Mekik Çekmenin Faydaları Nelerdir ?

Aşırı kilo sorunu kadınlar için bazen içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Ne kadar diyet ve ne kadar egzersiz yaparsanız yapın o yağlardan kurtulmak o kadar kolay olmuyor. Fakat yine de bu konuda size yardımcı olacak en iyi egzersizlerden bir tanesi mekik.fft20_mf3120275

Yaz tatili için planlar yaparken elbette diyet yapmayı da eksik etmediniz; ama yine de istediğiniz sonucu elde edemediyseniz mekik size yardımcı olacaktır. Peki doğru mekik nasıl çekilir, mekiğin faydaları nelerdir. Gelin, birlikte cevabına bir göz atalım..

  • Temel olarak 4 çeşit mekik çekme yöntemi vardır. Bunlar Uzanıp Doğrulma, Zorlama, Kalça Kaldırma ve Yana Doğru Mekiktir.
  • Etkisini en çok karın ve göbek bölgesinde hissedebileceğiniz bir egzersiz türüdür. Düzenli olarak mekik çekmeye başladığınızda 2 – 3 haftada farkını hissedebilirsiniz. Diyet yapan insanlar için Karın, Basen ve kalça bölgelerini eritmeye yarayan devasal bir egzersizdir.
  • Vücudunuz ham ise zorlanmaya başladığınız an mekik çekmeyi bırakın. Hızlı bir şekilde mekik çekmeyin, belinizi incitebilirsiniz. Mekik çekerken aç veya tamamen tok olmalısınız. Maksimum 3 ay mekik çekmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuzda kemik çekmesi gözlemlenebilir.