Mis Kokulu Çilek Maskesi

Ölü Hücrelerden Arındıran Çilek Maskesi Tarifi (Peeling Etkili)

İlk çilek maskesi oldukça kolay yapılan, tamamiyle çileğin doğasındaki güçten faydalandığımız yüzünüzü arındıran ve canlandıran bir maskedir. Ölü hücreleri temizlemesinin yanı sıra folik asit içeriğiyle bölgede hücre yenilenmesini hızlandırması için vücudu uyarır. Bal ise çileğin sert yapısına zıt olarak cildi yumuşatıp nemlendirecek ve ölü hücre temizleme işlemine yardımcı olacaktır. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki faydalar kısmını mutlaka okuyunuz.

Malzemeler:

 • 2 – 3 adet ezilmiş çilek
 • 1 tatlı kaşığı doğal bal (İşlenmiş bal kullanmak cildinizde tahrişe yol açabilir)

Hazırlanış & Uygulama:

 • Küçük bir kase içinde çilekleri güzelce ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı bal ilave edip özenle karıştırınız.
 • Güzelce karıştırılarak hazırlanmış maskeyi yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.
 • Uygulamadan önce parmaklarınızın temiz olduğundan emin olunuz.
 • 1-2 dakika cildinize masaj yaparak çilek maskesini uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletiniz.
 • Ardından bol suyla yüzünüzü temizleyiniz.

Sivilce Karışıtı, Yağlanmayı Azaltan Çilek Maskesi

Yüze parlaklık kazandıran, sivilceye karşı savaşırken aynı zamanda çileğin doğal gücüyle cildinizi yenileyip, ölü hücrelerden arındıran etkili bir maskedir. Ancak değerli ziyaretçilerimize bu maskeyi “sert” yapısından dolayı, denemeden önce mutlaka bileğinize sürüp alerji testi yapmasını önermekteyiz.

Limon; sıkılaştıran, gerginlik, canlılık ve parlaklık veren etkisinin yanı sıra, akne oluşumuna neden olan problemleride azaltmaya yardımcı olur. Ancak limonun asidik yapısı nedeniyle, hassas bir cilde sahipseniz yüzünüzde kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır.

Çilek ise cildin yağ dengesine kavuşmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda hem çileğin hem de limonun sahip olduğu antioksidan özellikler nedeniyle cildiniz hem iç hem de dış yıpratıcı etkenlere karşı korunacaktır.

Malzemeler:

 • 2 – 3 ezilmiş çilek
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu

Hazırlanış & Uygulama:

 • Çilekleri güzelce ezerek hazırladıktan sonra üstüne 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ilave ederek birlikte özele karıştırınız.
 • Yüzünüze masaj yaparak uyguladıktan sonra 10 dakika kadar dinlenmeye bırakınız.
 • Ardından bol suyla temizleyiniz.
 • Haftada 1 kereden fazla kullanmanız tavsiye edilmez.

Çilek Maskesinin Cilde Faydaları

Cilt Koruyucu: Çilek yüksek miktarda antioksidan barındırır. Antioksidanlar cildinizi serbest radikallerin verdiği hasarlardan koruyarak cilt yaşlanması ve krıışıklık oluşumunu önler/geciktirir.

Yağ Kontrolü: Çilek yağlı cilt ile savaşarak cildinizi derinlemesine temizlemeye yardımcı olur.

Hücre Yenilemesi: İçerdiği folik asit ile hücre yenilemesini hızlandırıp cildinizi gençleştirmeye yardımcı olur.

Cilt Parlaklığı: Pırıl pırıl ve canlı bir cilt, dış yıpratıcı etkiler ve stres ile git gide daha ulaşılmaz bir hale gelmekte. Çilek, cildinize sahip olduğu doğal parlıklığı ve canlılığı kazandırmaya yardımcı olur.

C Vitamini: İçerdiği C vitamini ile cildinize adeta bir koruyucu kalkan açarak cilt güzelliğinizin korunmasına yardımcı olur.

Temizleyici: Çilek, ciltten fazla yağı temizlediği gibi aynı zamanda akne ve sivilce oluşumuna neden nedenleri cilt temizleyici özelliğiyle ortadan kaldırmaya yardımcı olur.