Banyo Dekorasyonunda Günümüzdeki Yenilikler

Günümüz Türkiye sinde inşaat sektöründeki hareketlilik ve yenilikçi çözümler günden güne çıtasını yükseltmektedir. Özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yeni inşaatların sayısının eski yapılaşmanın önüne geçtiğini hatta eski binaların yıkılıp yerine yeni büyük projelerin uygulandığını fark etmemek imkânsız hale geldi.

İnşaat sektöründeki bu hareketlilik akabinde ve detayında birçok sektörü de etkilemiş durumda bunların başında yeni pencere ve cam sistemleri, yeni parke modelleri, çeşitli mutfak modelleri, alüminyum kork, asansör, banyo ve banyo ekipmanları da dâhil olmak üzere birçok ürün ile ilgili üretim ve montaj hizmeti sunan birçok firmayı da etkilemiş durumda. Sektörün bu kadar hızlı ve renkli olması elbette yeniliğe de açık olması anlamına geliyor.

Yazımızın devamın da Banyo Dekorasyonunda Yenilikler neler neleri bilmemiz gerekir noktasında incelemelerimi paylaşacağım. Banyomuzu dekore ederken öncelikle ne kadar büyük olduğu ve içerisinde hangi ekipmanları kullanacağınızı iyi belirlemeniz lazım.

Tavsiyem dekoratif bir banyo oluşturmak istiyorsanız lütfen çamaşır makinenize banyoda yer vermeyin, elbette banyoda olması büyük kolaylık olacaktır. Bunun dışında büyük sayılabilecek bir eşya havlu dolabı da bulundurmanızı tavsiye etmiyorum.

Bunlar için imkânınız varsa bir giyinme odası oluşturmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Nede olsa insan hayatının ortalama 2 yılı banyoda geçiyor. Bu ufak detayları da bir kenara bıraktığımızda banyomuzu istediğimiz gibi dekore etmek kalıyor. Bu işte en önemli şey ne istediğinizi bilmektir.

3 boyutlu resimler günden güne hayatımızın her yerine girdiği gibi banyo zemin ve duvarlarında hatta tavanında da kendini gösteriyor. Bunun dışında mermer ya da laminant desenli kalebodurlarda bu sıra oldukça revaçta, su geçirmez dediğimiz ve %100 plastikten oluşan laminatlarıda tercih edebilirsiniz.

Bunların arasından ürün tercihi yaparken mutlaka ürünün sağlamlık ve solmazlık garantisini sorgulayın. Burada unutulmaması gereken en önemli şeylerden biride aydınlatmadır. Banyonun ortasına konulan tek aydınlatma belki işinizi görebilir fakat bu size  güzel bir avize takımı yada duvarlardaki şık apliklerin sağlayacağı görsel zevki kesinlikle vermez.

Daha sonra bir küvetin içinde sıcak bir banyomu yoksa ayakta hızlı bir duşu mu tercih edeceksiniz her ikisini de kombin olarak temin edebileceğiniz ürünlerde piyasada elbette var. Bunları tercih ederken çok fonksiyonlu bir duş takımı edinmeyi de unutmayın, sonuçta size keyifli bir duşu sağlayacak en büyük etken o olacak.

Sırada banyo dolabımız var banyonuzun büyüklüğünü göz ardı etmeden bir banyo dolabı tercih edin elbette ama banyo dolabınızı ve banyonuzu gösterecek olan lavabo ve bataryada farklılığı mutlaka arayın. Tabi bu kombine uygun şık bir aynada olmazsa olmaz. Çeşitli klozet takımlarından sizin için en uygunun olanını tercih edip. Çeşitli süs kılıflarla süsleyebilir ya da sade bir ortam oluşturabilirsiniz. Bunlar elbette sizin tercihlerinize göre şekillenecek.

Duvarda boş yerleriniz kaldıysa ufak dar raflar üzerlerinde süs eşyaları ile dekore edilebilir. Uyum için havlu, sabunluk ve yer paspasınızın renklerinden bir kombin de oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki seçeceğiniz her ürün ne kadar kaliteli ne kadar pahalı ya da ne kadar gösterişli olacağından çok sizin banyonuza ne kadar uyum sağlayacağı ve size ne kadar huzur vereceğidir.