İskandinav Dekoru – İsveç’te Ev Turu

İskandinav dekoru, her zaman hayran kaldığımız bir şey. İsveç’te hafif ve parlak bir tarzda yenilenmiş büyüleyici bir eski ev. Şu meşhur kırmızı İşveç evlerinden.

İsveç’in kuzeyinde 1933 yılında inşa edilmiş bu ev tipik bir İsveç evi. Ev sahipleri 2004’de satın aldıkları evi Pek çok yönünden yenilemiş olsa da orijinalliğini ve gelenekselliğini bozmadan bunu kendi çabalarıyla başarabilmişler.

Yaratıcı aydınlatmanın eklendiği çok sayıda rahat alan var. Modern İskandinav dekorunda, uzun kışlar ve kısa günler nedeniyle ışık en önemli husustur. Dışarıdaki aydınlatmaya ek olarak, bol miktarda gömme aydınlatma ve bazı güzel avizeler ve lambalar var.

Kuzey Avrupa ülkesindeki bir zorunluluk ışığı yansıtmaktır, ve bu sebeple dolaplar zeminler tavanlar ve duvarlar çoğunlukla açık tonlarda tercih edilmektedir. Ev sahibi Helena bunu sıkıcılıktan uzak bir şekilde kullanmayı başarmıştır. Kendi Tarzını “Tarzım, İskandinav dekoru ile çiftlik evi tarzının romantizm dokunuşuyla karışımı.” şeklinde tanımlayan ev sahibi Helena’nın mylittleredhouse İsimli instagram hesabından takip edebilir, gelişmelere yakından tanıklık edebilirsiniz.