Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

         Herhangi bir işe mensup kişi veya kişiler belli bir süre sonra ofis yerleşimine girip işlerine devam ediyor. Peki, işinizi ve aynı zamanda sizi temsil eden ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Bugün hep birlikte buna bakacağız.

Ofis yerleşiminde dekorasyon kadar rahatlık da önemlidir. Sonuçta orası bir iş yeri ve çalışanların rahat bir şekilde çalışması gerekiyor. İşte bunun için yerleşim esnasında eşyalarınızı köşe noktalara yerleştirmeye çalışın.

Yalnız fazla abartmadan, yoksa ortaya büyük bir boşluk çıkar ve ilginç bir görüntü oluşur. Örneğin saksı, bilgisayarlar, köşelere gelebilecek malzemeler. Ama misafirinizin oturacağı koltuk, sandalye vs. kesinlikle herhangi bir masanın dibinde veya iletişimi engellemeyecek şekilde bir aralıkta olmalı.

İkinci olarak ofisinizde elbette telefon, faks vs. gibi araçlar kesinlikle ayağa kalkmayacağınız şekilde elinizin dibinde olmalı. Böylece in kalk in kalk derdiyle uğraşmayacaksınız. Son olarak sandalye, koltuk masa vs. sizi ve müşterilerinizi sıkmayacak rahatlıkla, büyüklükte olmalı. Bunu uygulamamız size gelen müşterileri veya çalışanlarınızı işinize bağlı kılar

Şimdi geldik işin görsel tarafına. Görsellik açısından sade renkler genellikle tercih edilir. Çok koyu renkler sizi kara işlerle uğraşıyor gibi gösterebilir. Çok fazla renkli ve desenli renkler ise göze çok çarpacağından sizi rahatsız edebilir.

Masalarınızı, sandalyelerinizi ve diğer araçlarınızı abartı olmayacak şekilde simetrik bir yerleşim görsellik açısından çok uygun. Ayrıca ofisinizde yerleştireceğiniz herhangi bir bitki hem sizi ofisin karmaşıklığından hem de işin sıkıntısından arındıracaktır.

Ayrıca göz açısından bir bitki çok hoş bir manzara verir. Bunun yanı sıra araçlarınızın birbirine bitişik durmaması da önemli. Buna kesinlikle dikkat edin çünkü dikkat etmediğiniz takdirde bu hem ofis kazalarına hem de çok kötü bir görüntüye sebep olur. Ayrıca ofisinizde her zaman orta meydanda büyük bir boşluk olmalı. Bu görüntü açısından çok iyi olur

Ofis dekorasyonunda kullanacağınız araçlar da çok önemli. Modern araçları kullanmanız hem ofisinizin prestijini hem de hızını arttırır. Örneğin son model bir bilgisayar veya telefon eski model bir telefona göre hem daha hızlı hem de daha yeni bir görüntü verir.

Dikkat edilmesi gereken başka bir nokta masalarınızın ve sandalye koltuk vb. büyüklüğüdür. Bunlar hem eşyalarınızın hem de müşterilerinizin sıkışmamasını sağlar. Bunu işinize olumlu etki edeceğini de söylemeden geçmeyelim.