Zemin Dekorasyonunda Değişiklikler

İnsanoğlu yaratıldığı andan itibaren kendisini korunma, beslenme gibi birincil ihtiyaçlarını yerine getirmeye çabalamıştır. Bu sebepten estetik kaygılar pek önem kazanmamıştır. Ancak ne zaman ki belirli alanlara yerleşimler başlamıştır işte o zamandan itibaren insanda estetik kaygılar başlamıştır.

Başlayan bu estetik kaygılar önce duvarlarda ve bahçe düzeninde kendisini göstermiştir. Daha sonraları insanların yeni fikirlerini hayata geçirmeleriyle duvar, tavan ve zemin dekorasyonunda değişiklikler meydana gelmiştir.

 

Peki, nedir bu zemindeki değişiklikler. Ne işe yarar. İnsanoğlu her daim bulunduğu yeri güzelleştirmek estetikleştirmek istemiştir. Bu durumu uyumlu renkler kullanarak ya da zıt renkler kullanarak gerçekleştirir.

Tabii günümüzde sadece bununla da yetinilmemiştir. Çeşit çeşit seramikler, parkeler…  Bu yapı malzemelerini kullanarak evinizi uygun fiyatlara çok şık bir hale getirebilirsiniz. Zemindeki değişiklikler insanın oldukça rahatlamasını sağlayacak evinizdeki ortamı oldukça rahatlatacaktır.

Aynı zamanda ekonomik rahatlıkta sağlayacak önlemler alabilirsiniz. Seçeceğiniz parkenin uzun garanti süresinin olmasına ve ücretsiz montaj yapılanını seçme şansınızı kullanmaya çalışın. Diğer eşyalarınızla zemininiz arasındaki renk uyumuna özen gösterin. Parkelerinizi ceviz duvarlarınızı çakıl taşı rengini seçebilirsiniz.

Ayrıca duvar boyanızın içerisine sim ekleyip çok uygun fiyata şahane bir eve kavuşmuş olacaksınız. Aynı zamanda duvar ve eşyalarınız koyu renkse bu seferde zemini açık renk seçmeye özen gösteriniz. Yok, ben daha farklı daha aksiyonlu bir zemin istiyorum derseniz 3D olarak sınıflandırılan yapılardan kullanabilirsiniz. Kendinizi sıkıntıya sokmanızın hiçbir faydası olmayacaktır.

Ekonomik sıkıntınız var ve zemininizin biran önce değişmesi gerekiyor. Yarıçapı 5cm olan ya da daha büyük yarıçaplı kütüklerden alınıp kalınlığı 2,5 cm olacak şekilde kesilip verniklenerek kendinize ahşap bir kaplama hazırlayabilirsiniz. Petrol mavisi bir koltuk takımıyla evinizi gerçekten tanıyamayacak hale getirebilirsiniz.

Zemin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta değiştirilecek odanın hangi yaş grubuna ait olduğudur. Eğer çocuk odanızda değişiklik istiyorsanız temizlemesi daha kolay ve sudan zarar görmeyecek malzeme seçmeye özen gösterin. Kaliteli bir seramik ya da su geçirmez parke seçilebilir. Çocuk odasının zeminine koyacağınız halının kaymaz olmasına çok özen gösterin. En kıymetlinizin dekorasyon kurbanı olmasını istemezsiniz.