Kelliğe İyi Gelen Karışımlar

Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmeleri çoğu insanın kabusu niteliğinde. Günümüzde çok sık olarak karşılaşılan bir vaka unsuru olan kellik kimi zaman genetik bir rahatsızlıktan dolayı meydana gelebilir. Kimi zaman ise, saçların yeteri şekilde protein, vitamin alamamasından dolayı oluşur.

 

Şimdi belirteceğimiz tarifler kelliği bir nebzede olsa çözüm olacaktır.

  1. Isırgan Otu Kürü

5 bardak suyun içine 1 tutam ısırgan otu kökünü doğrayıp ekleyin. Ardından 12 saat boyunca beklemeye alın. Süre sonunda 4 ölçü ısırgan otunun yaprağını da ekleyerek, ocakta kaynatın. İyice kaynadığından emin olduğunuzda 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Son olarak karışımı süzün ve bu suyu kafa derisine 1 ay boyunca her gün 10 dakika boyunca parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın.

  1. Karanfil Kürü

1 bardak kaynar suyun içine 15 adet karanfil atın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Ardından hazırladığınız karışımı saç derisine parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin. Bu işlemi her gün düzenli şekilde 2 ay boyunca yapın.

  1. Lavanta Kürü

1 bardak suyu tencereye koyun ve ocakta iyice kaynatın. Yalnız burada kaynatacağınız suyun doğal kaynak su olduğuna emin olun. 5 dakika kadar suyu ocakta kaynatın ve içine 1 tutam lavanta ekleyin ve güzelce karıştırın. Ardında karışımın soğumasını bekleyin ve saçları bu su ile yıkayın. Yıkamadan sonra saçları 30 dakika kadar bekletin. Son olarak ılık su ile saçı durulayın ve bu işlemi 1 ay boyunca hergün düzenli uygulayın.