Sarışın Kadınların Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

Kadınlar için en önemli şeylerden biri de makyajdır. Makyajın da önemli ayrıntıları bulunmaktadır. Güzel görünmek için; ten rengine uymayan, göz yapısına uymayan ayrıntılar bir bakmışız ki bizi çirkinleştirmiş. Bu makalemizde ‘sarışın kadınların makyajı nasıl olmalı?’ sorusuna değineceğiz.

Sarışın kadınların makyajı nasıl olmalı? Başlamamız gereken nokta, tenimizdeki lekeleri, ciltteki pürüzleri kapatmak ve cildimize bir ışıltı kazandırmak için yani daha pürüzsüz bir cilt için, fondöten kullanmak. Sarışın kadınların fondöten seçimi çok önemlidir.

 

Renginden bir kaç ton koyu, seçilirse yüzümüz çirkin bir görüntüye maruz kalabilir. Şayet, açık bir ton kullanıldığında ise fazla renksiz ve ruhsuz bir görüntüye sahip oluruz. Bundan dolayı gündelik makyajımız da, tenimiz ile aynı renk fondöten kullanmalıyız.

Sırada tabi ki, göz makyajımız var. Bu konu da ise önerim, sarışınlar kesinlikle frapan renkler kullanmamalılar. Sonbahar renkleri, özellikle somon rengi sarışınlar için oldukça uygun. Gölge için bir renk kullanmak istiyorsak, eğer çok açık krem kullanmamız şart. Far rengini seçerken ise parlak renkler seçmemeye özen göstermeliyiz.

Göz kontörümüz de ise kahvenin tonları oldukça uygun. Kontörümüz için siyah renk kullanmak istiyorsak, siyahı yumuşatarak kullanmalıyız. Ya da siyah kontörün üzerinden mat bir farla geçmeliyiz. Kirpiklerinde rengi açık olduğundan dolayısıyla, kahverengi yahut siyah rimel kullanmalıyız.

Gece makyajına değinmek gerekirse; transparan bir pudra kullanmalıyız ve bu pudrayı boyun bölgesine de uygulamalıyız ki renk bütünlüğünü koruyabilelim. Allık rengini ise mat seçmeliyiz. Fondöten renk seçiminde ise tenimizden yarım ton koyu rengi tercih etmeliyiz.

Gözaltını ve göz üstünü aydınlatarak gözlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Altın rengi gece makyajı sarışın bayanlar için oldukça uygun. Kontrast renkleri gölge için kullanabiliriz. Göz kontörümüzün biraz daha net olması gerekir.

Ruj seçimi ise koyu renkler de olmalıdır. İlk önce kontör sürerek başlamalıyız. Daha sonra bir sünger yardımı ile üzerinden geçerek dağıtmalıyız. Daha sonra parlak, ışıltılı ve koyu tonlarda ruj tercih etmeliyiz. Göz makyajımız da kahve, altın tonları oldukça hoş duracaktır. Eyeliner seçimimiz ise kahve veya bronz tonlarda olmalıdır.

Evet, arkadaşlar! Sarışın bayanların makyajının nasıl olması gerektiği konusunda sizi umarım ki bir nebze de olsa aydınlatabilmişimdir. Okumakla yetinmeyip, kesinlikle uygulayın ve güzelliğiniz de nasıl hoş sonuçlar ortaya çıkarabileceğinizi görün. Unutmayın, sizden önemlisi yok, kendinize değer verin ve kendinizi sevin. Esenlikle kalın! Mutlu, huzurlu ve sevgi dolu günler!