Her Sabah Daha Mutlu Uyanmanın Yolları

Her güne daha mutlu uyanmak, özel hayatımızdaki problemler ya da iş ortamımızdaki huzursuzluklar nedeniyle zor olabiliyor. Ancak her ne olursa olsun, bütün bu negatif durumlara rağmen moralinizi yüksek tutmak sizin elinizde. Psikolojik olarak enerjinizin yüksek olmasını sağlamak içinse alttaki birkaç öneriyi uygulayabilirsiniz. Bu öneriler, her sabah güne daha mutlu uyanarak bütün bir gün pozitif enerjili olmanızı sağlar.

Kahvaltı Yapın-unutmamak-icin-kahvalti-yapin--1671894
Sabahları kahvaltı yapmak, güne daha mutlu başlamanızı sağlar. Çünkü yediğiniz sağlıklı besinler, vücudunuza enerji depolayarak zihninizi açık tutar.

kaslari-esnetmekKaslarınızı Esnetin
Uyanır uyanmaz kaslarınızı esnetin. Kaslarınızın esnemesi, vücudunuzdaki kan akışını sağlar ve mutluluk hormonu olarak bilinen endorfinleri serbest bırakır. Bu da gün boyunca daha mutlu hissetmenizi ve daha pozitif bir bakış açısına sahip olmanızı sağlar.

Televizyon İzlemeyintelevizyon_23238
Televizyonda kötü haberler duymak hepimizin canını sıkıyor olabilir. Ancak bu haberleri sabah izlemek yerine geceleri izleyin. Televizyona kayıt yapın ya da gece haberlerini izleyin. Çünkü sabah izlediğiniz kötü haberler, moral bozarak gün boyu negatif olmanıza neden olur.

Young girl listening to music at home

Müzik Dinleyin
Müzik listenize, dinlemekten zevk aldığınız hareketli müzikleri yükleyin.

Sabah Hazırlığınızı Gece Yapın16853
Sabahları evden çıkmak için acele ederken anahtarlarınızı, cüzdanınızı, telefonunuzu ve iş notlarınızı bulmak sizin enerjinizi alır. Bu nedenle gece yatmadan önce, maksimum 10 dakikanızı ayırarak sabah giyeceğiniz kıyafetleri, çantanızı hazırlayıp yatın. Böylece sabah acele etmeden stressiz yataktan kalkarsınız.

24614__cute-dog-and-sweet-kitten_pEn İyi Arkadaşınızla Oynayın
Eğer evinizde kedi, köpek veya kaplumbağa gibi herhangi bir hayvan besliyorsanız onunla bir iki dakika oynayarak vakit geçirin. Çünkü hayvanlar, insanların streslerini ve negatif enerjilerini atmasında en etkili unsurlardan biridir.

Başucunuza Çiçek Koyunpapatya-cicek-yatak-sli
Bilimsel araştırmalara göre çiçekler insanları mutlu ediyor. Bu nedenle sabahları uyandığınızda ilk gördüğünüz yere çiçek yerleştirin.

gunde_4_fincan_kahve_icin_karacigerinizi_koruyun_h145437Kahve İçin
Sabahları güne kahve içerek başlayabilirsiniz. Cam kenarında ya da güneşte yürüyerek içeceğiniz kahveniz, gün boyunca ihtiyacınız olan enerjinizi toplamaya yardımcı olur.

Gece Yemeğine Hayırgece-atistirma-yeme-hastaligi-neden-yeriz-tatli-arastirma-750x400
Geceleri yatağa yatmadan önce asla yemek yemeyin. Çünkü gece yediğiniz yemek şişkinlik yapar ve bu da gece uyumanıza engel olarak gün boyu uykusuz gezmenize neden olur.

imagesEğlenceli Alarm Kurun
Sabah alarm sesinizi eğlenceli ve sevdiğiniz bir müziğe ayarlayın. Böylece en çok sevdiğiniz müzikle sabahları uyanarak modunuzu yüksek tutun.