Shabby Chic Tarz Dekorasyon

Shabby Chic Tarz Dekorasyon

Shabby Chic Dekorasyon İngiltere’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılmış, “salaş şıklık” anlamı taşıyan ‘Shabby Chic’ akımı eskinin bu güne en şık şekilde uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor.

Geniş açıdan bakıldığında bir geri dönüşüm hareketi olarak bile kabul edilebilecek bir dekorasyon tarzı olan shabby chic , eski , demode, yıpranmış mobilyaların bakım ve tamirat yapılarak yeniden kullanıma sunulması amacını taşıyor. Geçmişin dokusuyla bu günün rahatlığını, romantik ve lüks parçalarla bir araya getirerek pastel tonlarında sıcak bir ortam tam olarak shabby chic tarzını yansıtır.

Eskitme detaylar içeren bir dolap yada büfe, kılıflı bir koltuk ve mat tonlarda kırlentler , jüt ve hasır detaylar ve oyma  detaylı aynalar kullanılabilir. Yine bronz ve dantel detaylarda shabby chic tarzını yansıtan objeler olabilir. Yeni mobilyalarınıza da eskitme ilemleri yaparak  shabby chic dekorasyonda kullanabilirsiniz.Daha fazlasını isterseniz fikir alabileceğiniz görsellerden oluşan galerimizi inceleyebilirsiniz.