Bütün Evi İkea’dan Döşemek

Yaşam alanlarının her zevke ve bütçeye uygun dekore edilmesine yardımcı olan Ikea, ilham veren dekorasyon fikirleriyle, ev kurma planları yapanlara kolaylık sağlıyor. 

En mutlu anlar, sofrada paylaşılanlar

Ikea’nın farklı tarzlardaki masaları, emek ve sevgiyle hazırlanan enfes lezzetleri gururla sunmak ve ihtiyaç anında zahmetsizce konukları ağırlamak için ideal.

Huzur veren salonlar

Evlerin buluşma noktası oturma odaları, uzun bir günün ardından rahat kanepesinde yorgunluk atmak, biraz sohbet etmek ve film keyfi yapmak isteyenleri ağırlıyor. Ikea’da, tekdüzelikten hoşlanmayanlar için zıt ve canlı renklerde yüzlerce seçenek sunulurken, sadeliği sevenlere hitap eden nötr renklerdeki koltuklar ise minderlerle renklendirilebiliyor.

Her şey yerli yerinde!

Ikea’nın, yatak odasında düzeni sağlamak ve eşyaları birbirine karıştırmadan saklamak için onlarca kullanışlı çözüm önerisi var. Sepetlerden çekmece içi düzenleyicilere, kancalardan askı ve raflara kadar tüm açık veya kapalı saklama çözümleri, yeni evlenecek çiftlerin beraber yaşamaya kolayca uyum sağlayabilmeleri için ideal. 

Evlerin her köşesi değerleniyor.

 

Doğal materyallerden üretilen, kullanılmadığı zaman katlanarak saklanan ve yer kaplamayan portatif merdivenler, evin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Mutfak ve yatak odasında ulaşılması güç üst raflara kolayca erişilmesine olanak sağlayan merdivenler, eve ilk yerleşmeden günlük kullanıma kadar her aşamada işinize yarıyor.

Şık ve fonksiyonel aydınlatmalar!

Modern veya klasik…. Evin dekorasyonunu doğru aydınlatma seçimi tamamlıyor. Mekânın ruhunu en iyi şekilde yansıtan ışık, evin havasını bir anda tamamen değiştirebiliyor. Çalışma masalarında, başucunda veya salonda, sarkıt, masa lambası veya ayaklı köşe lambalarıyla tüm evi aydınlatan ve ışığıyla göz yormayan lambalar, evin her odasında kolayca kullanım alanı buluyor.

Dekorasyonunun tamamlayıcı parçaları, minderler

Rengarenk kumaşlardan farklı formlarda üretilen, dekorasyonun vazgeçilmezi minderler, koltukları zenginleştirmenin yanı sıra evde yaşayanların tarzını da ortaya koyuyor. Yer minderleri ise kalabalık buluşmalarda ekstra oturma alanı sağlıyor.

Doğayı evlere taşıyan saksılar!

Ikea, şehir hayatından bunalan doğasever çiftlerin imdadına yetişiyor. Dekoratif saksılar, çiçeklikler ve tohumların büyümesi için uygun ortam sağlayan  mini sera, ve saksılıklar çiçek yetiştirmeye meraklı çiftlere şık çözümler sunuyor.

Dekorasyonda son dokunuş, mis kokulu mumlar

Rengarenk ve mis kokulu mumlar, evlerin belki de en zahmetsiz dekorasyon objeleri. İlham verecek daha pek çok dekorasyon fikri Ikea’da…