2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

EL İŞÇİLİĞİ

Dünya çapındaki tasarımların ve tasarımcıların eserlerinden görüldüğü üzere el işçiliği,

her zaman kıymetli bir yere sahip.

El yapımı olduğunu belli eden hafif kusurlar , doğal vurgu sebebiyle daha da değer katıyor.

Ahşap objeler , el yapımı seramikler oyma ürünler modası hiç geçmediği gibi, modern dokunuşlarla her çağa ayak uydurmaya devam ediyor.

eyasam

ALTIN RENGİ

Altın rengi her obje, her detay oldukça moda .

Ayna çerçeveleri başta olmak üzere , aksesuarlar ,aydınlatma ürünleri, mobilya ayakları , dolap kulpları,

dresuarlar, ve nötr renklerde seramiklere işlenmiş altın rengi detaylar yaşam alanlarını canlandırıyor.

Altın rengi, soft renklerle birleştirerek gösterişli ortamlar yaratmak mümkün.

eyasam

FARKLI MALZEME BİRLİKTELİĞİ

Mermer-ahşap, metal-cam, ahşap-metal gibi farklı malzemelerin aynı parçada buluştuğu tasarımlar

son yıllarda sıkça kullanılmaya başlandı.

Metal ayaklı masif ahşap yemek masaları en belirgin ve öne çıkan örnek olarak gösterilebilir.

 

eyasam

FERFORJE

Geçmişte daha çok dış mekanlarda dayanıklılığı sebebi ile tercih edilen ferforje tasarımlı ürünler yeni dekorasyon anlayışıyla evimizin her köşesinde yerini bulmuştur.

Rengarenk raflar, saksılıklar, mutfak ve banyo gereçleri hatta ve hatta saatlere kadar uzanan bir tasarım çılgınlığı yaşanıyor.

Açık renklerdeki ferforje ürünler country tarzı dekorasyon stiline daha çok yakışmakla beraber daha klasik tarzda döşediğiniz odalarınızı da yine uygun renklerde ferforje objelerle hareketlilik kazandırabilirsiniz.

eyasam

DİNGİNLİĞİN RENGİ: GÜL PEMBESİ

Son yıllarda ev dekorasyonunda çokça kullanılan ve kadınların en çok sevdiği renklerden biri olan pembe, her tonuyla yaşam alanlarımızda yerini buluyor.

Pembe dinginliği ve huzur veren  havasıyla abartılmadan kullanıldığında ortamlarımızda hem romantik hemde cıvıl bir hava katmaktadır.

2017 yılında daha çok pembenin en dingin tonu olan pudra pembesi her renge uyum sağlayan gri tonları arka planda tutularak ve bakır tonları ile canlandırılarak kullanılmaya devam edilecektir.eyasam

MAVİ

Mavi tonları da pembe gibi son dönemlerde oldukça göze çarpan ve ortamları renklendirmek için kullanılan bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Turkuaz ve bebek mavisi daha çok gençlerin tercihi iken, mavinin koyu tonları da evlerine karakter kazandırmak isteyen dekorseverlerin tercihi oluyor.

Mavinin her tonu moda, petrol mavisi, parlement mavisi, ufak detayları öne çıkarırken, daha açık renkleri mobilya yahut duvarlarınızda kullanarak ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

eyasam