Web
Analytics

Seçim Sonrası 2 Kasım 2015 Okullar Tatil mi?

Seçim Sonrası 2 Kasım 2015 Okullar Tatil mi?
Haberler 20 Ekim 2015 1145 defa okundu 0 yorum

Uludağ Üniversitesi Senatosu ve Yönetim Kurulu, Büyükorhan Meslek Yüksekokulunda toplandı. Gündemdeki konuları görüşen Üniversite üst yönetimi, 1 Kasım Pazar günü yapılacak genel seçimler nedeniyle 2 Kasım Pazartesi günü fakülte ve yüksekokullarda derslere bir gün ara verilmesini kararlaştırdı.

secim_sonrasi_2_kasim_2015_okullar_tatil_mi_yeni_mamul_h16983

8 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtını merak edilen veliler ve öğrencilerin gözü kulağı MEB’te.

Pazar günü yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri’nin ertesi günü olan 2 Kasım Pazartesi günü okullar tatil olması bekleniyor. Hem okulların seçim merkezi olarak kullanılması hem de sandıklarda öğretmenlerin görevli olması nedeniyle her seçim sonrası okullar tatil ediliyordu.

Bu yıl Pazartesi günü okulların tatil edildiğine ilişkin henüz MEB’ten resmi açıklama gelmedi. 2 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar da tatil edilmesi bekleniyor.

8 HAZİRAN 2015’TE TATİL EDİLMİŞTİ 

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ertesi günü okulların tatil edilmişti.O günlerde MEB Bakanı 8 Haziran’da okulların tatil edildiğini açıklamıştı:

“Türkiye 7 Haziran günü milletvekili seçimleri için sandığa gidiyor. YÖK’ün açıklamasıyla seçim için eğitime ara veren üniversitelerin ardından, Milli Eğitim Bakanlığından da beklenen açıklama geldi. Seçim ertesi 8 Haziran pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Oy kullanma işlemleri için şehir dışına gitmek zorunda olan vatandaşlar için gerçekleştirilen uygulama ile sandığa katılımın artması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran’daki seçimden sonra eğitime hazır edilebilmeleri için 8 Haziran Pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladı.

Seçimin ertesi günü için okulların eğitime hazır hale getirilmesi amacıyla ek bir çaba göstermek gerektiğini anlatan Avcı, “O nedenle daha önceki seçimlerde olduğu gibi inşallah 7 Haziran’dan sonra 8 Haziran Pazartesi günü okullarımızı tatil edeceğiz. İdari tatil yapacağız. Böylece okullarımızı 9 Haziran gününe daha hazır hale getirmiş olacağız” diye konuştu.”

2 Kasım özel sektöre tatil olacak mı sorusu ise henüz yanıt bulmadı. Fakat alınan bilgilye göre 2 Kasım pazartesi günü bazı özel şirketlerde izin uygulanacağı iddia edildi.

5 GÜN TATİL OLABİLİR

Eğer 30 Ekim cuma günü tatil kararı çıkarsa başta öğrenciler olmak üzere çalışanları , 29 Ekim-2 Kasım arası 5 gün tatil bekliyor.

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.