Mükemmel Kırmızı Ruj Tonunu Nasıl Bulabilirim?

Kırmızı ruj geri döndü. Sadece dudaklarımızda değil, diğer birçok alanda tekrar cesur makyajı kucaklıyoruz. Kırmızı dudaklar modern ama klasik ve ince bir maskara ile birleştiğinde, modanın en iyisi haline gelirken, kızılın nihai güç merkezi gölgesi olduğu ortaya çıkıyor.

Birçok kadın kırmızı ruju sürüyor ve kendini güçlü hissediyor ve bu gerçekten harika görünmenin bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Kırmızı rujla ilgili en güzel şey ise herkese uyumluluk sağlaması ve mükemmel tonunuzu bulma meselesidir. Uzmanlarımız, sizin için doğru renk tonuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi burada açıklıyor!

 

Cilt Tonu ve Kırmızı Ruj Uyumu

Cildinizin alt tonunu anlamak, sizin için en iyi kırmızıyı seçmenin anahtarıdır. Özellikle, soğuk veya sıcak alt tonlarınız olup olmadığını belirlemeniz gerekir.

Soğuk alt tonlar, “cildinizde daha fazla mavi damar var, güneşte daha kolay yanma eğilimindesiniz ve daha ince tonlara uyma eğilimindesiniz” anlamına gelir. Mavi tabanlı kırmızı rengi seçmeniz en uygunudur. Bu, neredeyse meyve veya pembemsi tonlu kırmızıdır. Bu güzel açık ten tonlarına gerçekten çok yakışacaklardır.

Daha alt sıcak alt tonlara sahip olanlar, daha fazla mercan ve portakal rengine uyma eğilimindedir. Özellikle zeytin tenliyseniz, turuncu bazlı kırmızı rujlara – hafif yanık turuncu olan kırmızılara yakışırsınız.

 

Kırmızı Ruj ve Dişlerin Rolü

Kırmızıları test ederken, dişlerinizin rengini nasıl değiştirdiklerini fark edeceksiniz. Bu nedenle dişlerinizin kırmızı ruj ile parlamasını istiyorsanız, turuncumsu kırmızılardan uzak durmanız iyi olacaktır.

Mavi temelli kırmızı rujlar, dişlerinizi çok daha beyaz gösterme eğilimindedirler.

 

Saç Rengi ve Kırmızı Ruj Uyumu

Saçınızın alt tonlarını anlamak da çok önemlidir. Bu, saçınızın tonunun soğuk mu yoksa sıcak mı olduğu ile ilgilidir.

Soğuk renkler ahududu kırmızısına, sıcak renkler daha çok mandalina kırmızısına yakışacaktır.

 

Dokulu Ruj Kullanımı

Mat dudaklar bu sezon pistlere hükmederken, büyük kadife ve parlaklık tartışması söz konusu olduğunda sert ve hızlı kurallar yok.

Sizi rahat hissettiren ve kullanmakta rahat olduğunuzu bildiğiniz dokuları tercih edin. Hoşunuza gitmeyen bir makyaj ürünü kullanmanın kesinlikle bir anlamı yoktur. Bununla birlikte, kırmızı bir dudak çok cesur ve çarpıcı olduğu için onu mat bir yüzeyde daha çekici gösterebilirsiniz. Çok parlak görünür ve pigmentin hareket etmesini engeller. Parlatıcılar çok yumuşaktır ve dudaklarınızın etrafında hareket edebilir.

 

Satın Almadan Önce Deneyin

Ruj denemek alışveriş yaparken biraz yanıltıcı olabilir, ancak artık güzellik markası web sitelerinde, bir fotoğraf yüklemenize veya bir ruju canlı olarak uygulamak ve uygun olup olmadığını görmek için kameranızı kullanmanıza olanak tanıyan yüzlerce dijital deneme aracı var. Dudaklarınızda tatlı görüneceğini düşündüğünüz bir kırmızı deneyebilirsiniz. Chanel’in yeni Lipscanner uygulamasıyla, kameranızı herhangi bir renk örneğine doğrultabilirsiniz ve uygulama, buna uygun bir ruj tonu size önerecektir.