Modern Salon Tasarımları

Modern Salon Dekorasyonu  konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ? Sizin için Modern Salon fikirleri hakkında harika içerik hazırladık. Dekorasyona bakış açınız değişecek.. Salon evin en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Yorgun günlerin akşamlarında pek çok aile bir arada kimi zaman da dostlarıyla burada vakit geçirir, Televizyon izler. Bu nedenle evlerde salon tasarımı büyük önem arz etmektedir. Bir evin salonunun güzel olması demek burada geçirilen zamanın daha kaliteli olması, kişilerin kendilerini daha samimi bir ortamda hissetmeleri demektir.

Bu nedenle kişinin isteğine ve zevklerine en uygun salon tasarımı yapmak son derece önemlidir. Bu doğrultuda bazı kritik noktalar vardır. Öncelikle bazı salonlarda yemek takımı da bulunur ve bu salonlar aynı zamanda yemek odası olarak da kullanılır.

Bu gibi durumlarda yemek takımı ile salonun da uyumlu olması gerekir ve dikkat edilmesi gereken nokta artar. Kişilerin zevklerine uygun olarak koyu renklerle dizayn edilmiş bir salon tasarlamak mümkündür. Öyle ki koyu renkler son dönemlerde modern tasarımlar için çok şey ifade etmektedir. Koyu renklerin bir araya getirilmesinde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır ve bunlar ortamın ambiyansını son derece etkilemektedir.

Metalik Dekorlara Yer Verin

Metalik Dekorlar farklı renk tonlarına sahiptir. Bazı durumlarda boyu ile metallere son derece koyu renkler de verilebilir. Metalik Dekorlar koyu tasarımlara sahip odalarda güzel dokunuşlar olacak şekilde kullanılmaları son derece mantıklıdır. Metallerin hangi renkte kullanılacağı duvarların renk tonuna da bağlı olarak değişmektedir.

Siyah Duvarlar ile Metal Dekor Kullanımı

Örneğin siyah duvarlar ile tasarımına başlanmış bir odada çok parlak metalik renklerin kullanılmasından ziyade biraz daha koyu ve mat metallerin kullanılması daha mantıklı olacaktır. Bunun sebebi parlak metalik renklerin koyu renkli duvarların arasında çok fazla dikkat çekmesi ve göz yorucu hale gelmesidir.

Metalik Dekor kullanımı odalarda sehpa, biblo, heykel, duvar dekoru gibi çeşitli formlarda kullanılabilmektedir. Özellikle heykel gibi dekorlar salonlarda sıkça tercih edilen, ortama çok farklı bir hava ve tarz kazandıran dekorlardır. Heykellerin seçiminde de odanın neresinde duracağı son derece önemlidir. Özellikle odanın orta bölümlerinde duracak heykellerin çok parlayan ve dikkat çeken renklere sahip olmaması önemlidir.

Açık Tonlarla Modern Salon Tasarımları

Açık Tonlarla Güzel Tasarımlar Çıkarmak Mümkün, açık renkler çok uzun yıllardır ev tasarımında en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bir klasik haline gelmiş beyaz duvar boyaları dünyanın pek çok yerinde ve kültüründe kabul görmüştür. Beyaz boyanın bu kadar yaygın olmasının en temel sebebi farklı dekorlarla son derece uyumlu olmasıdır.

Bunun yanında duvarlarda kullanılabilecek beyaz dışında açık renkler de mevcuttur. Bunlar şampanya, şeftali, kirli beyaz, krem, fildişi gibi renklerdir. Duvar rengine karar verme aşamasında mobilya tasarımına da karar vermek son derece önemlidir çünkü bu iki faktör birbiri ile uyum içinde olursa güzel bir dekorasyon ortaya çıkar. Aksi taktirde bu faktörlerden biri diğerinin önüne geçer ve hoş bir tasarım oluşmaz.