Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Hayatın yoğun tarafında çoğumuz bırakın spor yapmayı, yürüyüş yapacak vakti bulamıyoruz. Vaktimiz dar işlerimiz çok nereye nasıl yetişebiliriz telaşında anca bir çay molası kadar vakit bırakabiliyorsak kendimize o zaman çözüm metabolizmayı hızlandıran çaylarda. Metabolizmamızı pasiflikten kurtarıp aktif hale getirmek, vücudumuza hadi hareketlen ve fazlalıkları at demenin en kolay yolu.

Peki, nedir ve ne işe yarar?  Bu Metabolizmayı hızlandıran çaylar. Bir fincan çayın vücudumuza ne gibi fayları olabilir? Sebze ve meyvelerin her birinin vücudumuza faydalarını az çok biliyoruz ve hatta bitkilerin dünyası alternatif tıp uzmanlığını da beraberinde getiriyor.

 

Kullandığımız ilaçların ham maddesi bitki ise artık biz hangi bitki bize nasıl fayda sağların bilincine uzman olamaya gerek kalmadan varmış bulunuyoruz. Gün içerisinde çoğumuz atıştırarak öğün geçirmekte ve bu düzensiz beslenmenin sonucu olarak da kilo almaktayız.

Tek sebep bu olmasa da en önemlilerinden biri.İş ortamımız ve çalışma koşullarımız bizleri hareketsizleştirmekte çoğumuz bir masa bir sandalyeyle saatlerce bilgisayar ekranıyla haşır neşir olmak durumunda kalıyoruz.

İşe gitmek gelmek, evde isek ev işlerini yapmak vücut tarafından ne yazık ki egzersizden sayılmıyor. Evet, gün içerisinde çok yoruluyoruz ister çalışan olalım ister ev hanımı, hayatın dönemeciyle bir günü ve daha sonra bir günü daha bitiriyoruz. Kendimize ayırdığımız zaman ise çok kıt.

Vücudumuzun ise işleyişini düzenli bir şekilde devam ettirebilmesi sağlıklı, dinç ve fit kalabilmesi için dışarıdan bizim vereceğimiz desteğe ihtiyacı var işte bu noktada metabolizmayı hızlandıran çaylar giriyor devreye.

Özelliklede kilo problemimiz varsa; sindirim sistemimizi düzenlemekten tutun metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırmaya, gıdalar yoluyla alınan yağların depolanmaması ve yağ dokusunun gelişip şekillenmemesini sağlayıcı etkileri mevcut. En çok tercih edilen çaylar arasında da ise;  yeşil çay, tarçın çayı, zencefil çayı, Mate ve oolong geliyor.

Dost sohbetleriyle içilen kahvelerin yerini bundan sonra sanırım metabolizmamızın çığlık çığlığa beni canlandır diyerek istediği çaylar alacak gibi. İstediğini yiyerek kilo almayan o şanslı insanların metabolizmasından diliyorum hepimize. Olmazsa o şansı biz yakalarız bir fincan çayla.