Banyo Lavabo Modelleri

Banyo Lavabo Modelleri

Banyo Lavabo Modelleri? Banyoların karakteristik özelliğini belirleyen lavabolar, dekorasyonda kullanışlı yapısı kadar görünümüne de dikkat edilmesi gereken bir parçadır. Banyoların temiz, kullanışlı ve şık görünümünü doğru bir lavabo seçimiyle yapmak mümkündür. Bugün çeşitli tarz, yapı, renk ve şekillerde lavabo alternatifleri görülebildiğinden genel uyumu yakalamak çok zor olmayacaktır.

Takım olarak alınan banyo setlerinde sonradan lavabo tercihinde bulunmak zorunda kalmayız. Mutfak için olanlar daha çok mutfak tezgâhı, dolapları, hatta fayanslara kadar uyumlu bir şekilde seçilen evyelerken; banyo için olanlar da tüm banyo takımıyla uyumlu bir şekilde satın alınacak olan özel lavabolardır. Ancak takımdan farklı olarak seçilecek lavabolarda kullanışlığı kadar diğer parçalarla olan uyumuna da bakmak gerekecektir.

farklı dekoratif banyo lavabo modeli

Lavabolu Banyo Dolabı

Artan endüstriyel tasarım faaliyetleriyle bugün birbirinden şık ve bir o kadar da kullanışlı lavabo alternatifleri üretilmiştir. Her zevke ve keseye göre lavabo çeşitleri rahatlıkla bulunabilir. Banyo için lavabo seçimine geçmeden önce belirlenmesi gereken en önemli nokta banyonun tarzı olacaktır. Bu lavabo seramik karolar, parlak armatürler, tasarım harikası klozetlerin bulunduğu gösterişli bir banyoya mı yoksa daha sade dekorasyonların hâkim olduğu bir banyoya mı alınacak bilinmelidir. Eğer ki gösterişli bir banyoya olacaksa son moda lavabo seçenekleri incelenebilir. Tezgaha monte edilen, kova şeklinde, oval lavabolar gösterişli banyoların en şık parçaları olacaktır. Ayaklı banyo lavaboları eski moda olarak kabul edilmekte ve kullanışlılığının elverişsiz olması nedeniyle artık tercih edilmemektedir. Duvara monte edilen lavabolar ise yine demode kalmıştır. Banyo gösterişli bir tarzdan ziyade sade bir görünüme sahip olsa bile tezgah üstü taş, seramik ve mermer lavabolar şık ve kullanışlı olacaktır.

Banyo lavabosu seçiminde bir diğer önemli nokta banyonun büyüklüğüdür. Büyük banyolar için çok dolaplı geniş banyo tezgahları üstüne monte edilmiş oval, dikdörtgen veya damla lavabolar şık ve gösterişli duracaktır. Büyük banyolar kesinlikle renkli alternatiflerle enerjik ve canlı tutulabilir. Renkli banyolarda sade görünümlü lavabo kullanılması modern görünümü sağlayacaktır. Eğer ki banyo küçükse sade ve açık renklerin hakimiyetinde bir banyo yaratılmaya çalışıldığı gibi lavaboda küçük tercih edilmelidir. Tezgaha gömülü, oval, mat beyaz renkli lavabolar bu alanlar için iyi bir tercih olacaktır.

şık ve gösterişli lavabolar