İlk Buluşmada Ne Renk Giyilir?

İlk buluşma önemlidir; ruh halimiz ve konuştuklarımız kadar kıyafet seçiminden saç şekline, ayakkabılarımızdan aksesuarlara, bizimle ilgili her detay karşımızdakinin bu buluşmayla ilgili algısında da rol oynar. İlk buluşmada tercih ettiğimiz renklerin de karşımızdakine bizle ilgili birçok ipucu sunar. Bu nedenle ilk buluşmada seçeceğimiz renkler konusunda itinalı davranmamız gerekiyor.İşte ilk buluşmada seçeceğiniz renklerin sizinle ilgili vereceği mesajlar:

Beyaz-Askılı-Bluz-Nar-Çiçeği-Renkli-Kloş-Kısa-Etek-Siyah-Stiletto-Ayakkabı-Leopar-Desenli-Çanta-KombiniCesur Kırmızı

Risk alabileceğinizi, cesur ve güçlü olduğunuzu kırmızıyla vurgulayabilirsiniz. Yakut kırmızısı, şarap rengi, narçiçeği, kiraz kırmızısı, domates kırmızısı veya turuncumsu kırmızıdan biri mutlaka size yakışacaktır

 

Narin Beyaz/Krem

Tek başına beyaz veya krem rengi, yüz hatlarınız ve mimiklerinizi görünmez kılar. Bu da karşınızdaki kişiyle iletişiminizin yarı yarıya azalması anlamına gelir. Beyaz, yumurta kabuğu, taş rengi, fildişi renklerinden birini nispeten koyu bir renkle tamamlamakta fayda var.

 

İhtiyatlı Siyah best_street_style_looks_at_milan_fashion_week_springsummer_2014_15

Bir ilk buluşma için siyahı tercih ediyorsanız, başka bir vurgu rengini mutlaka tabloya dahil edin. Tek başına siyah giymek karşınızdaki kişide çok sayıda soru işareti oluşturabilir. Ancak açık renkle birlikte kullandığınızda da otoriter olarak algılanacağınız uyarısı yapalım.

 

0553966624_1_1_1Empatik Pembe/Şeftali tonları

Pembe tonları empati, şefkat, nezaket, yumuşaklık ve uyum çağrıştırır. İlk buluşmada yaratmak istediğiniz imaj bu ise, şeker pembesi, gül pembe, şeftali, mercan veya petal renklerinden biri teninizi bütünleyecektir.

 

Kendini Yenileyen Yeşil

Güvenilir, canlı ve istikrarlı duruşu yeşil tonları ile yansıtmak mümkün. Çam, filiz, fıstık, enginar, yeşil elma, söğüt rengi, satsuma, zümrüt veya nefti tonlarından size 5yakışanı bulabilirsiniz.

 

Huzurlu Mavi

Cinsiyet fark etmeksizin en sevilen renkler arasında yer alan mavi, ulaşılabilirliğinizi, yaman_1366187113133sükunetinizi ve sorumluluk sahibi olduğunuzu ifade eder. Üstelik bu rengin indigo mavisi ve kobalt maviden deniz köpüğüne, petrol mavisinden turkuaza geniş bir yelpazesi de mevcut.

 

Sımsıcak Toprak Renkleri

Toprak renkleri, ayaklarınızın yere sağlam bastığının ve dışadönüklüğünüzün göstergesidir. Yakışan tonlarınızı vizon, karamel, camel, sütlü kahve, taba, moka arasından seçebilirsiniz.

Uzlaşmacı Gri

Gri, gözü en az yoran renk olmasına rağmen, tek başına giyildiğinde kişiliksiz duracaktır. İfade etmek isteyeceğiniz rengi, mutlaka grilerinize dahil edin.