Ekonomik Dekorasyon Önerileri

Evet, herkes evini güzelleştirmek ister fakat dekorasyon biraz zor bir’ iştir. Yani zordan kastımız çoğu dekorasyon ürünleri artık ya pahalı ya da kurulum düzenleme derken zamanınızı çalıyor.

Artık dükkânlarımızın da dekorasyona ihtiyacı var unuttum sanmayın, ev birinci planda olmasına rağmen dükkânlarımızın, işletmelerimizin dikkat çekmesi için artık güzelce dekore edilmesi gerektiği aklımızdan çıkmamalı. Unutmayın görsel şölen her zaman müşterilerinizi etkiler.

 

Şimdi üstte okuduklarınız aklınızın bir’ köşesinde kalsın. Evinize girdiğinizde etrafı kuru bir kalabalık mı görmek istersiniz yoksa evinizde düzenlenmiş, pratik yardımcı dekoreler mi görmek istersiniz? Ben cevaplayayım ben olsaydım düzenlenmiş bir odayı kuru kalabalıktan ayrı yere koyardım.

Çünkü insan dikkatini toparlamak istiyorsa evinizde bulunan eşyalar sizi daraltmamalı. Açıklanan bilimsel sonuçlara göre insanlar günde 65000 öğe görürmüş ve bunları beyne kaydedermiş. Tabi siz bunları bilmiyordunuz?

Beyninize niye daha fazla öğe yükleyesiniz ki? Beyin aynı bir bilgisayar gibidir. Ne kadar yükleme yaparsanız bir süre sonra hafıza dolar ve yavaşlamaya başlar. Bir süre sonra da insanlar gibi bunalıma girer ve işlemlerinizi yapmamaya başlar.

Ekonomik dekorasyon önerileri

Dekorasyon ekonomik olur mu diyeceksiniz eğer 1. Paragrafı okumadıysanız tabi ki. Evet dekorasyona ayırdığınız bütçeyi %80 oranında cebinize geri kazandıracak birkaç formül var. Mesela birinden bahsedeyim; Banyonuzda birkaç görünen borunuz ya da demir plakanız vardır.

Onların gözükmemesi ve boşa durması sizi rahatsız ediyor değil mi? Evet tabi ki de. Şimdi elinize bir metre alın ve o tahta ya da sunta bulun. Boyutu borunun genişlik ve uzunluğuna bağlı olarak kesin ve yanlardan çivi deliği açık duvara çivileyin. Üzerine temizlik eşyalarınızı koyarak gereksiz boruyu kendinize geri kazandırın.

Şimdi diğer önerimize gelelim. Mesela bir adet masaya ihtiyacınız var ve masaya para vermek istemiyorsunuz diyelim. Bunun bir yolu var mıdır? Tabi ki de var! Şimdi kendinizi dışarı atın ve 40×50 boyutunda ya da kendi istediğiniz boyutlarda incir, portakal, taşıma kasası ya da benzeri bir tahta ya da sunta kasa bulun.

Bulduğumuzda onu bir yere koyup doğru boyacıya gidin. İstediğiniz renkte bir boya bir de zımpara alın. Eve gelin ve aldığınız kasayı güzelce her yerinde ele zarar verecek yerleri kalmayana kadar zımparalayın, sonra soğuk havada bir gün bekletin.

Ertesi gün olduğunda seçtiğiniz renge masayı güzelce boyayın ve 4-5 saat kurumasını bekleyin ve son işin en zevkli kısmı! Masanız hazır, şimdi tek dert onu nereye koyacağınız olsun. İyi günlerde kullanın.