Diyet Yapmadan Zayıflama Önerileri

Günümüzde bayanların en büyük sıkıntısı kilo verememektir. İnternette görüyoruz bir sürü garip diyet listeleri; dukan diyeti, karatay diyeti, lahana diyeti, İsveç diyeti vs. Kilo vermek için pazartesi günü başlayıp salı günü bitirilen diyetler. Bayanların kilo verememe çilesi böyle devam eder gider. Aslında bu diyetlerden çok daha önemli olan ve kesin çözüm sunan diyet yapmadan zayıflama önerileri verebilirim.

Tam anlamıyla bir diyete uyum sağlamak çok zor olduğundan genellikle hemen son bulur. Bence bu diyetlere uyum sağlamaya çalışıp moralinizi bozup ve kilo verememektense bazı yiyeceklerden vazgeçerek zayıflayabilirsiniz. Örneğin; bunlardan başlıca olanları fast foodlar, karbonhidratlı gıdalar, unlu mamuller, gazlı içecekler, masum görünen milk shakeler…
Her sabah kahvaltıdan önce içilen iki bardak limonlu ılık su bu diyetlerden çok daha etkili olacaktır. Kesinlikle öneriyorum günde 15 bardak su içilmesi şart. Alışkanlık haline getirmelisiniz. Şunu kesinlikle söylemeliyim ki, su içmeden zayıflamak mümkün değil. Su içmede sıkıntı yaşayanlar için, limonlu içilen su hem su içmeyi çok kolaylaştırıyor.
Başka önerilerimde var tabi ki aç kalmadan yani illa bir diyete bağlı olmadan ara öğünlerle desteklenen küçük porsiyonlar evet ilk başta yemek porsiyonlarını küçülterek başlamak gerekir. Yediğiniz her şeyin bir porsiyonu olmalı. Sebze yemekleri, kuru bakliyat yemekleri ara öğünlerde kuru yemişlerle beslenme alışkanlığınız olmalı.

Beslenme şekliniz yaşam tarzınız olmalı. Diyetle kilo verirsiniz belki ama geri almanız biraz fazla yemenizle an meselesi olacaktır. Kendinizi diyette olduğunuz da nasıl hissediyorsunuz. Çok sinirli, sıkılmış ve aç değil mi? Aç kalmadan her şeyden yiyerek, ama az ve sık tabi ki, çok daha mutlu olacak ve kilo vermede sıkıntı yaşamayacaksınız.
Bir başka önerim de herkesin de bildiği ama en zor olanı, spor yapmak. Her kez bilir, sporla kilo verileceğini ama bir türlü uygulayamaz. Büyük bir istekle başlanılan ve bir ay sonra sıkılmaya başlanılan spor salonları buna da bir çözüm önerim var. Ev de yapılan ev pilatesi. Bir pilates topu alıp bilgisayarın ve ya televizyonun karşısına geçin, çalışan bayanlar bu dediğimi akşamları yemekten önce yapın.

45 dakikalık pilates dersleri hem çok eğlenirsiniz, hem de kilo verirsiniz. Arada arkadaşlarla temiz hava da 45 dakikalık yürüyüşler, hem arkadaşlarınızla vakit geçirirsiniz hem de kilo verirsiniz ve de kolay kolay sıkılmazsınız. Zaman ayıramadığınız arkadaşlarınız böyle durumlar da çok işinize yarar. Benden söylemesi.
Kilo vermeyi sürekli deneyip, bir sürü diyet yapıp, ama bir türlü başarılı olamayan ben, bu dediklerimi yaparak, 6 ay kadar bir sürede 15 kilo vermiş bulunmaktayım. Bunu gururla söylüyorum. Ben başarılı oldum sizde yapabilirsiniz lütfen ama en önce kendinize güvenin, kilo vermek istediğinizden emin olun, kolayca vazgeçmeyin. Kilo vermeniz sizinle aklınız arasında, siz isteyin her şey olur. Kilo vermek kafanız da büyüttüğünüz kadar zor değil. Bu zamana kadar başardıklarınızın yanında bu bir anlam teşkil etmemektedir.