Dermaroller Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Dermaroller, silindir şeklinde, dönebilen ve üzerinde sıralı biçimde çok sayıda iğne bulunan bir aparattır. Cilt üzerinde iğneler yardımıyla mikro yaralar oluşturup cildin kendi kendini onarabilmesine olanak sağlamaktadır. Pek çok cilt ve saç sorunu için olumlu sonuç alındığı kullanıcılar tarafından doğrulanmıştır.

İğne sayısı ve uzunluğu kullanılacak olan cilt tipi ve kullanacak kişinin yaşına göre farklılık göstermektedir.Göz altı dahil olmak üzere hemen tüm vücutta kullanılabilir.

Saçlarda dökülmeyi önlemesi amacı ile kullanılırken yeni saç oluşmasına ve saç derisini canlandırmaya yardımcı olur.Ciltte elastikiyet kaybı yaşandığında kallojen üretimini tetiklemek amacı ile kullanılır. Kırışıklık  ve çizgi oluşumlarını azaltmada, güneş lekelerini ve akne, yara, yanık gibi izleri normal işleyişinden daha hızlı biçimde iyileştirmeye olanak sağlar, Siyah noktalara etki etmez fakat geniş gözenekleri küçültmede önemli rol oynar. Selülit ve vücut çatlakları için hızlı sonuç elde etmede kullanılır.

Temiz cilde nazik bir biçimde uygulanıp devamında yaşanılan cilt sorunu için yardımcı serum ve yağlar vede soyulmayan maskeler uygulanabilir. E , A ve c vitamini ile takviye yapılabilir. Dermaroller temizleme gerektirmez  ve tek şartı temiz ve kuru bir cilde uygulamaktır. ıslanması iğnelerin paslanma sebep olabileceği için tavsiye edilmez. Kişisel bakım ürünü olarak kullanılması gerekmektedir.