Dekorasyonda Mobilyaların Önemi

Dekorasyon yaşanan mekânların yaşamak istediğiniz düzene ayak uydurularak tekrar yapılması ve bir nevi eskiyi değerlendirmek olarak ta adlandırılabilir…

Günümüzde insanların eskiye değer vermesi ve eski ürünleri değerlendirmesi fazlaca önem kazanmış olup bunlardan en değerlisi ve önemlisi ağaç ve ağaç ürünlerine yansımıştır, insanlar özellikle eski kalite ve el işçiliğini günümüzde bulamadığı için DEKORASYONDA MOBİLYALARIN ÖNEMİ, büyük ölçüde önem kazanmıştır.

 

Eski mobilya eşyalardaki kişiye özel yapılmış gibi görünen tasarımlar dışında, bört bir tarafımızın betonlarla çevrildiği bu zamanda yaşam ve kullanım alanlarımızda mobilya özellikle ahşap mobilyalar önem kazanmış olup doğal ve doğaya yakın bir hava görüntüsü sunmaktadır.

İç mimarlar veya yapılacak projelerde mimarların dekorasyon aşamasında çoğunlukla mobilya kullandığı ve doğal tonlarını tercih ettiği gözlenmiştir. Bunun en büyük etkisi mobilyanın / ahşabın doğal güzelliği ve kendinden tonları ile genellikle her tona uyabilmesinden dolayıdır.

Mobilyanızı seçtiniz peki sonra tabi ki tamamlayıcı kumaş kararı, bu kararı verirken mobilyanızı öne çıkartacak ve mobilyanızı renk ve tonuyla geride bırakmayacak kumaşlar seçilmelidir.  Unutmayın ki mobilya ve dekorasyon ciddi bir yatırımdır. Binlerce lira veriyorsunuz, dekorasyonunuzun sağlam ve uzun süre kullanımı kumaş secimi ve renkler birbirlerini tamamlayıcı en büyük faktörlerdir.

Gerektiğinde tekrar dekore edilebilmesi için dekorasyonlarınızda mobilya ve doğal renkler tercih etmeniz sizleri doğru bir adım atmanıza ve dekorasyonunuzun daha göz alıcı görünmesine sebep olacaktır.

Dekorasyon esnasında gözden kaçan ufak hataların mobilya üzerinde anında müdahale edilerek ufak hatalara anında çözüm bulunabilmesi, kolay şekil değiştirilmesi dekorasyonda mobilyanın farkını daha da öne çıkarmaktadır. Ve her zaman detaylara dikkat edin en göze çarpan, etkileyici dekorasyonların başında mobilya en büyük yardımcıdır.

Unutmayın dekorasyon aşk değildir çünkü aşk geçicidir. Sevgi emek ister, özveri ve özem ister. Sevgi ve emeğinizin en iyi karşılığını ve tamamlayıcılığını dekorasyonunuza uygun mobilyalar seçerek, doğru yatırım yaparak siz karar verirsiniz.