Web
Analytics

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankara Saldırısıyla İlgili Flaş Talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankara Saldırısıyla İlgili Flaş Talimat
Haberler 13 Ekim 2015 921 defa okundu 0 yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’yü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşıladı. Daha sonra gerçekleştirilen ikili görüşmede, ülkeler arasındaki ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konuların ele alındı.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Niinistö, açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

– Öncelikle Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’ye teşekkür ederim ziyaretinden dolayı. Tarihsel olarak da iki ülke, önemli ilişkilere imza attı.

ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISI

– Ankara Garı önünde 98 vatandaşımız hayatını kaybetti. Demokratik haklarını kullanan STK’ların bir araya geldiği bu elim olay hepimizi üzmüştür. Milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye’nin birliğine beraberliğine yönelik bu terör saldırısını bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bu saldırı Türkiye’ye yapılmıştır. Bu saldırı orada bulunan vatandaşlarımızla beraber bütün Türkiye’ye yapılmıştır. Bu saldırılarla uzun zamandır mücadele ediyoruz. Son 40 yılda dahi bunu görmek mümkündür.

– Biz ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi katiller arasında da terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri aynı derecede canidir.

– Biz terörü, kendini nasıl tanımladığına, hangi ismi kullandığına, söylemine, yöntemine göre tasnif etmiyoruz, sadece bu sıfatla adlandırıyoruz. Meseleye bu şekilde yaklaşmayan, terör karşısında, terör örgütleri karşısında çifte standart kullanan herkes, açık söylüyorum, teröre destek vermektedir.

– Biz ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi, katiller arasında da, terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim nezdimizde aynı derecede cani, aynı derecede ahlaksız, aynı derecede kötüdür. Biliyoruz ki diğer terör olayları gibi, AnkaraGarı’ndaki hadise de bizim için bir sınavdır, bir sınamadır. Allah’ın yardımı, güvenlik güçlerimizin çalışmaları ve milletimizin dirayetiyle, bu sınamadan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.

ERDOĞAN’DAN TALİMAT

– Sadece maşalar değil, onları kullanan güçler de mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Ankarasaldırısı hakkında Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdim, farklı bir bakış açısıyla incelemelerini istedim. Saldırıyla ilgili hiçbir ihtimalin göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

– Ülkesini düşünenler ile başka hesapların dümen suyuna girmiş olanların ayırt edildiği günlerden geçiyoruz. Çıkar peşinde olanların maskesi düşüyor. Terör örgütlerini aynı sıfatla anmayıp, karşılarına dikilmeyenleri tarih kaydediyor.

– Olay yerine gidip 1 Kasım’ı işaret edenlere şahit olduk. Kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları ibretle izledik

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.