Cildinize Anında Doping Etkisi Yapacak Maske Tarifi

Bazen aynaya baktığımızda cansız ve mat görünen bir ciltle karşılaşırız. Böyle durumlarda acilen tazeleyici bir görüntü yakalayabilmek için sizlere yardımcı olacak, denenmiş ve 10 dakika gibi kısa bir sürede sonuç alınmış bir maske tarifi paylaşacağız sizinle. Cildiniz kuru ise bekleme süresini 15 dakikaya çıkarmanızda fayda var.

Malzemeler:

1 tatlı kaşığını dolduracak boyutta olgunlaşmış avokado,

1 yemek kaşığı aloe vera jeli,

Orta boy bir salatalığın çeyreği,

Avokado ve aloe vera jelini hazırlamadan önce ilk etapta salatalığı kabuksuz bir biçimde rendeden geçirip sonrasında tam pürüzsüz olmasını sağlamak için ince gözenekli bir süzgeçten kaşığın dış kısmıyla bastırarak ince kıvamı elde edebilirsiniz.Çekirdekleri olgunlaşmamış bir salatalık seçmelisiniz. Tüm malzemeleri bir arada buluşturup homojen bir kıvam elde edene dek karıştırmalısınız. Bekletmeden göz altı haricindeki tüm yüz ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Avokadoyu kararmaması için diğer malzemeleri hazırladıktan sonra ayıklamanız tavsiye edilir.

Aloe vera jelinin tedavi ediciliği, salatalığın tazelik ve canlılık vericiliği, avokadonun ise bol yağlı yapısıyla anında parlaklık ve toparlama sağlayacak yüz maskesini çok sık olmamak kaydıyla cildinizi cansız hissettiğiniz zamanlarda yapabilirsiniz. Düzenli yapmak isterseniz kuru ciltte haftada bir yağlı ciltler için 10 gün arayla yapabilirsiniz.

 

Salatalığın cilde sayısız faydası olduğu aşikar cildi tazeleyici salatalık maskesi tarifleri için tıklayın..

 

Vakti geçmeden denemek için acele edin, peeling etkisi büyük çilek maskesi tarifi için tıklayın..

 

Sivilce sorunu yaşıyorsanız kurutucu yulaf maskesi için tıklayın..