Bakım ile Gelen Güzellik

Her kadın güzel ve bakımlı olmak ister.  Ancak bunun için çok fazla para ve zaman harcamanıza gerek yoktur. Günümüzde birçok internet sitesi ve kozmetik firmalarında güzellik ve bakim önerileri başlığı altında makyajın şart olduğuna dair bir kani uyandırılıyor ve kadınlar güzel görünmek için kozmetik firmalarına milyonlar harcıyor.

 

Unutmamak gerekir ki güzellik anlayışı her 10 yılda bir değişiyor ve kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Oysa bakımlı olmak; hiç bir zaman değişmeyecek ve modası geçmeyecek doğal bir güzelliğe sahip olmak demektir.

Bakımlı kadın; her zaman ve her haliyle güzeldir. Evde yapabileceğiniz ufak dokunuşlar ile bunu başarabilirsiniz, üstelik milyonlar harcamadan…

Öncelikle gözleriniz ve dişleriniz önemli. Çünkü bir kadının ilk dikkat çeken yeri önce gözleri sonra da gülümsemesidir. Gözleriniz için bir eyeliner ya da göz kalemi yeterli. Gözleri asıl güzelleştiren makyaj değil bakışlardır.

Gözlerle beraber dikkat çeken kaşlarınızı ise mutlaka 2 haftada bir toparlamalısınız. Bembeyaz ve sağlıklı dişleriniz güzel bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlar. Bunun için günde 2-3 kere fırçalamanız yeterlidir.

Saçlar da bir kadın için vazgeçilmezdir. Yıpranmış kuru ve sürekli topuz halindeki saclar öncelikle sizin kendinizi kotu hissetmenizi sağlar. Bunun için, açın saçlarınızı zeytinyağı ile güzel bir bakim yapın biraz da fön ile kendinizi harika hissedebilirsiniz.

Şimdi arkanıza yaslanın ve bol köpüklü bir Türk kahvesi ısmarlayın kendinize. Kahvenizi yudumlarken kendinizi mutlu hissedin kotu anıları bir kenara bırakın ve yüzünüzde kırışıklıklar oluşturmalarına izin vermeyin. Kahvenizi bitirdiyseniz telvesini alıp ellerinizin üzerine sürebilirsiniz. Kurumasını bekleyin ve yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Boy aynasının karşısına geçin ve kendinize bir bakin! Artık güzel gözler, mükemmel bir gülümseme, dolgun görünen saclar ve yumuşacık bir kalp ile cildiniz var. Simdi bu güzel kadına istediğini giyip yakıştırması gerekiyor.

Fazla kilolardan kurtulmak için beslenme düzeninizi değiştirin. Eğer çok fazla yağlı ve fastfood tarzı beslenenlerdenseniz kilo almanız ve cildinizin yağlı olması kaçınılmazdır. Sabahları ılık ve sonrasında da bol bol su, yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile kilolarınızdan kurtulun.

Makyaj ve korseler geçici bir güzelliğe sahip olmanızı sağlayabilir ancak önemli olan doğal güzelliği yakalayabilmektir. Kendinize iyi bakin ve bakımlı olmayı öncelikle kendiniz için isteyin; unutmayın ki siz mutluysanız herkes mutludur.