Bahçenize Renk Katın

Günümüz şartları bizi iş stresine, akıllı telefonlara, trafiğe, dört duvar arası kapalı ortamlara mahkûm etti. Peki, bunlardan kurtulup nasıl derin bir nefes alabiliriz? Tabi ki kendimize oluşturacağımız yeni yaşam alanlarıyla. Bahçe, bu alanlardan en güzeli olabilecek nitelikte. Çünkü her zaman istediğinizi yapma, değiştirme imkânlarını sunuyor.

 

Bahçe dekorasyonunda yeni tasarımlar ve ona katılan yenilikler sizi hayatın karmaşasından uzaklaştırır ve bu süreçte kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Bu değişiklikleri yaparken mağazalardan alışveriş etmek yerine hayal gücünüzü kullanın.

Böylece hem kendi tasarımlarınızı oluşturacak hem de elinizin değdiği her noktayı daha da güzelleştirmiş olacaksınız. Yapacağınız tasarımlar bahçenizdeki yepyeni solukla sınırlı kalmayacak, ekonomik açıdan da tasarruf sağlayacaktır.

 

Etrafınızda olan materyallerden yeni ve kullanışlı ürünler yaratabilirsiniz. Az bir emek ve hayal gücü bunun için yeterli olacaktır. Nakliye işinde kullanılan paletler, size rahat bir salıncak olabilir, çöpe atılacak pet şişeler ise renkli boncuklar yahut kâğıtlarla süslendikten sonra bahçenizi aydınlatabilir.

Kullanılmayan ağaç gövdeleri belki de çiçeklerinizin yeni evidir? İstediğiniz büyüklükte kesin ve biraz oyup içini toprakla doldurun. Renkli çiçekler dikerek harika bir renk uyumu sağlayabilirsiniz.

Bambulardan şık ve rahat koltuklar, sandalyeler, masalar da yapabilirsiniz. Giymediğiniz gömleklerinizden yastık kılıfı yapıp, kendi ürününüz olan sandalyelerinizde otururken içtiğiniz kahvenin keyfi bambaşka olacaktır.

 

Gün içinde kullandığımız çoğu malzemenin aslında değişik işlevleri var. Konserve kutusu olmazsa olmazlar listesindedir ve değişik formlarda kullanabilirsiniz. Saksı olarak kullanıp renk renk süs biberleri yetiştirmek bahçenize ayrı bir hava katacaktır.

Ağacınız varsa, konservelerin üzerini harf olacak şekilde delip içine mumlar koyun ve bunları dallara asın. Bu ışıklandırma bahçede mistik bir havanın yanı sıra huzuru da sağlayacaktır. Kâğıt havluların rulolarını atmayın, onlar da işe yarıyor. Ruloya bal yahut reçel sürüp kuşyemine bulayın ve ağacınıza asın. Karınları doyarken, cıvıltılarıyla mest edecekler.

 

Daha birçok küçük büyük nesneyle ortaya şık saksılar, kullanılacak araç gereçler, aksesuarlar ve daha niceleri çıktığında yaptıklarınız paha biçilemez, onlara baktıkça yüzünüzde oluşan gülümseme ise eşsiz güzellikte olacaktır. Hayal gücünüzü ve emeğinizi birleştirin!