Afrika stili ev dekorasyonu

Hayvan desenlerini kullanmak, moda dünyasında olduğu kadar ev dekorasyonunda da oldukça sık kullanılan tarzlarından birisidir.

Gerek maskülen tarzda bir mekan dekorasyonunu daha güçlendirmek için, gerek Afrika tarzında bir iç mekan oluşturmak için hayvan desenleri sıklıkla kullanılabilir. Özellikle leopar deseni geçtiğimiz sezona damgasını vurduğu gibi bu sezonda da sık sık karşınıza çıkacaktır. Leopar deseninin yanı sıra zebra deseni de son dönemde büyük bir ilgi ile tercih edilen desenlerden birisidir.

Leopar ve zebra desenli ayrıntılar ile desteklenen, doğal renklerin, yeşilin ve ahşap tonlarının baskın olduğu Afrika tarzı dekorasyon modası, desenlerin etkin bir şekilde kullanılması ile trend olmuş bir dekorasyon tarzıdır.

Peki, Afrika tarzı bir iç mekan dekorasyonu yaratmak için neler yapabilirsiniz? İşte size ipucu…

14554499960.13291500

Leopar ve zebra deseni kullanın

Afrika tarzı bir iç mekan dekorasyonu isteyenler için anahtar parçalardan ilki şüphesiz ki kullanılacak desenler olacaktır. Afrika tarzı denildiğinde doğadan gelen desenler olan leopar deseni ve zebra deseni bu tarz bir dekorasyonun olmazsa olmazlarıdır. Zebra ya da leopar desenini isterseniz ev dekorasyonunu zenginleştirecek küçük detaylarda kullanabilirsiniz. İsterseniz de ana dekorasyon deseni olarak kullanarak oturma koltuklarında, perdelerde, halılarda vb. büyük parçalarda kullanabilirsiniz. Zebra deseni ve leopar desenini en iyi tamamlayan dekorasyon renkleri kiremit kırmızısı, hardal sarısı, koyu mavi ve haki yeşilidir. Özellikle kiremit kırmızısı ve hardal sarısı bu sezona damgasını vurmuş iç mekan dekorasyonu renklerinden en çok tercih edilenler arasındadır.

14554499410.63259800

Ahşabın doğallığından faydalanın

Afrika tarzı iç mekan dekorasyonunu en iyi zenginleştirecek ev dekorasyon objeleri şüphesiz ki doğadan ilham alan ahşap dekorasyon objeleri olacaktır. Ahşabın doğal dokusu, Afrika tarzı ev dekorasyonunu en iyi güçlendirecek tercihlerinden birisidir. Ahşap biblolar, ahşap hayvan figürleri size yardımcı olacak ev dekorasyon objeleri olacaktır.

14554499130.80919400

Hayvan postu görünümlü halılar

İşte Afrika tarzı bir iç mekan dekorasyonu denildiğinde aklımıza ilk gelen anahtar parçalardan birisi: hayvan postu görünümlü halılar. Bu tarz bir halı tercihinde bulunarak, dekorasyonunuzu daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.

 

14554498880.77428700