2016 GELİNLİK MODASI

2016 GELİNLİK MODASI

Gelinlik, gelini gelin yapan en önemli unsurdur.

Düğünün diger detaylarından daha önem verilen gelinliği seçerken

bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Yaşamının bu en özel, en güzel gününde rüya gibi bir gelinliğin içinde masal prenseslerini andırmayı tüm genç kızlar düşler Ancak, çocukluğunuzdan beri hayallerinizi süsleyen ya da vitrinlerde gördüğünüz, dergilerde beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yeterli değil. Önemli olan size yakışan bir modelin ve tarzın belirlenmesi. Ayrıca seçtiğiniz modelin düğün konseptiyle ve diğer tüm detaylarla uyumlu olması da gerekir.

BEDENİNİZE UYGUN BİR GELİNLİK SEÇİN

Düğün gününüzde, gelinliğinizle güzel gözükmek kadar rahat da olmak isteyeceksiniz. Bu demek oluyor ki terziniz ile provalarınızda gelinliğiniz üzerinde herhangi bir buruşturma, çekme, sıkma yapmadan gelinliğinizi seçmeniz veya diktirmeniz gerekiyor. Alışverişe çıkmadan önce iyi düşünün sadece güzel gözükmeniz aklınızda olmasın. Almak istediğiniz kolye, bilezik ve gerdanlık için bile bedeninize uygun olanı seçin.

Siluetinizi seçin,

       Tüm gelinlikler 4 ana siluetten oluşur.

Kabarık: Tüm kategoriler arasından en geleneksel olanıdır. Bedeninizi tam olarak sarar uzun etekten oluşur.

2016 prenses gelinlik modelleri - straplez saten taşlı gelinlik

Kraliyet: Belirgin özelliği; göğüs çevresinden belirgin bel çizgisine iner ve dar etek modeli ile biter.

2016 prenses gelinlik modelleri - sert dekolteli ve fransız güpür detaylı

 

Prenses: Omuzlardan dikey olarak inen ve çok genis bir eteği olan modeldir. (Model Çeşitleri veya şeklindedir.)

2016 prenses gelinlik modelleri - inci işlemeli

Kilif: İnce kılıf şeklindeki bu siluet, beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanır.

2016 balık gelinlik modelleri - tamamı fransız güpürlü model

 

 

BEDENİNİZ İÇİN DOĞRU OLANI YANLIŞ OLANI!

Bedenimizde imkanımız olsa değişiklik yapmayı hepimiz istemişizdir. Tabi bu gelinler için istedikleri modelleri giyemedikleri zaman çok üzücü olur. Önemli olan bedeninizin kimliğini bilmeniz ve kendinize uygun gelinliği seçmeniz ve sizi, olduğunuzdan çok daha güzel gösterecek bir gelinliğe karar vermenizdir.

          Narin Yapılı

Doğru olanı: Kılıf modeli veya şeklindeki gelinlikler size uygun olur. Bu modeller sizin üzerinizde rahatsızlık vermeyecek bir şekilde duracaktır. Boyun çizgisi ile başlayan gelinlikler narin beden yapınızla uyum sağlayacaktır.

Yanlış olanı: Kabarık, hacimli gelinliklerden uzak durun. Bu modeller sizi kaplamıs gibi gözükür.

          Kemikli

Doğru olanı: Kabarık gelinlikler sizi bir balerin gibi gösterecektir. Tüm siluetinize uygun ve dengeli olmasını sağlayacaktır. Kılıf modelleri de size uygundur.

Yanlış olanı: Eğer köprücük kemiğinizin göze çarptığından şikayetçiyseniz, omuz üstü ince sakının. Gögüs bölgeniz düz ve dışarı doğru ise sert kumaşlardan sakının.

             Kilolu

Doğru olanı: Şeritsiz kabarık gelinlikler bedeninizin kilolu alt kısımlarını saklayacaktır. Üst bedeniniz, boyun modelleri ile beraber alt bedeninizle uyum saglayacaktır.

Yanlış olanı: Balık modelinden sakının. Bu model sizin üzerinizde olumsuz yönde göze çarpar.

             Geniş Beden

Doğru olanı: Omuzlarınızı gösterecek modeller sizin için uygun. Uzun kollu gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Dar korseli gelinlikler bedeninizin güçlü yapısını ortaya çıkaracaktır.

Yanlış Olanı: Omuzlarınızı saklamanızı önermiyoruz. Bu ters etki yaratabilir. Eğer omuzlarınızı kapatan bir model seçerseniz, olduğunuzdan geniş gözükürsünüz.

            Büyük Göğüslü

Doğru olanı: Üst bedeni çok fazla olmayacak şekilde dar ve yukarı doğru kesime sahip gelinlik modelini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Kısa kesimli gene üstü dar bir gelinlik modeli dikkatleri üzerinize çekecektir.

Yanlış olanı: Dikkatli olup çok açık bir gelinlik modelini seçmeyin. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız gelinliğinizin çok dar olmamasına dikkat edin.

            Uzun Boylu

Doğru olanı: Uzun boylu iseniz her gelinlik modeli sizin için uygun olacaktir.  seklinden kabarık modellere kadar…Omzu açık modeller sizin için uygundur.

Yanlış olanı: Uzun kollu modellerden uzak durun. Yukarı kesime sahip gelinlikler sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir.

            Toplu

Doğru olanı: Kraliyet ve kabarık modeller size uygundur.

Yanlış olanı: Kılıf modelleri ve düşük bedenli modeller sizi çok toplu gösterir.

            Düşük Belli

Doğru olanı: Prenses silueti bedeninize tam oturur. Uzun etekli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Yanlış olanı: Kılıf modelleri size olmaz. Bedeninizi saran bu model sizin istemeyeceğiniz dikkatleri üzerinize çekmis olacaksınız.

PROVALARINIZ

Provalardan Önce

Gelinliğinizle beraber hangi aksesuarı kullanacağınızı önceden belirleyip siparişinizi verin.

Tüm iç giyimlerinizi, ayakkabınızı hazırlayın.İç çamaşırınızda ve ayakkabınızda düğün günü sorun olmaması gerekir. sütyeninizde veya ayakkabınızdaki küçük bir değişilik gelinliğinizin uygunsuz olmasına yol açabilir.