Web
Analytics

Nasıl Bir Mobilya Takımı Almalıyım

Nasıl Bir Mobilya Takımı Almalıyım
Dekorasyon, Foto Galeri, Kırmızı köşe 28 Ekim 2015 2005 defa okundu 0 yorum

Mobilya takımına karar vermeniz bir evdeki en büyük dekorasyon problemini ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple önemlidir. Nasıl bir mobilya takımı almalıyım sorusuna vermiş olduğunuz yanıt neticesinde, evinizde yapacağınız her dokunuşun buna uygun olmasına da boyun eğmiş sayılırsınız. Bundan dolayı, her mobilyanın sizde bıraktığı etkiyi ölçüp tartıp ona göre bir tercih oluşturmalısınız.

nasil-bir-mobilya-takimi-almaliyim

Mobilyada Karar Aşaması

Mobilya takımı konusunda alacağınız kararı eviniz elbette etkiler. Evinizin büyüklüğü, evde yaşayan kişi sayısı, oda sayısı, yaş ortalaması bu kararı alırken sizi etkileyebilecek etkenler arasındadır.

Nasıl bir mobilya takımı almalıyım sorusuna verilecek alternatif yanıtlar üzerinde biraz düşünelim :

  • Mobilya takımınız evinizin metre karesi ile uygun olmalı. Seçmiş olduğunuz iri mobilyalar küçük bir evi kabus evine çevirebilir.
  • Mobilyanın rengi ve tarzı önemlidir. Önce nasıl bir tarzdan hoşlandığınıza karar vermeniz gerekmektedir. Eğer klasik çizgilerden hoşlanıyorsanız, gelenekselden vazgeçmeyin tabi; ancak modern çizgiler hayaliniz ise, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz.
  • Rahatınıza düşkünseniz spor seçeneklerden şaşmayın. Geniş ve rahat koltuklar tam size göre olabilir.
  • Hem şık ve rahat olmak peşindeyseniz country modellere de bakabilirsiniz.
  • Mobilya takımı alırken, ana parçalardan beklentinizi netleştirmelisiniz. Bu konuda kafanızı temizlerseniz, daha net bir fikriniz oluşacaktır.
  • Seçtiğiniz mobilyaların seçtiğiniz tekstil ürünleri ile bütünlük içerisinde olmasına özen göstermeyi de unutmamanız gerekmektedir.

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.